Gaukite 50% nuolaidos kodą pirmajai siuntai

OMNIVA50
Kodas sėkmingai nukopijuotas į iškarpinę

Liko: -- d. -- val. -- min. -- sek.

Siuntų užsakymo ir išsiuntimo tvarka yra tokia pati kaip ir siuntoms į Europos Sąjungos šalis. Vienintelis skirtumas tas, jog siuntos yra kontroliuojamos muitinės ir joms reikalinga sąskaita, pagal kurią yra deklaruojami siunčiami daiktai. Daugiau rasi čia.

Užsakant paslaugą OMNIVA platformoje, sąskaitos muitinei sugeneruojamos automatiškai, pagal užsakymo metu pateiktus duomenis.

Siuntėjas ir gavėjas: ir siuntėjo, ir gavėjo duomenys turi būti teisingi bei aiškūs. Prieš siunčiant siuntą, būtina pasidomėti, kokių gavėjo duomenų gali reikėti jo šalies muitinei. Priklausomai nuo gavėjo šalies, gali tekti pateikti gavėjo asmens kodą, PVM mokėtojo numerį ir pan.

Prekių aprašymas: siunčiamos prekės aprašymas turi būti aiškus ir konkretus. Reikia pateikti visą informaciją: kas yra siunčiama, iš ko gaminys ar produktas pagamintas, koks kiekis yra siunčiamas. Venk tokių aprašymų, kaip: dovana, pavyzdys, („sample“, „gift“, „goods“ ir pan). Geras aprašymo pavyzdys: vaikiška lininė kepurė, odiniai vyriški batai ir pan.

Siuntos vertė: siunčiami daiktai turi būti įvertinti. Net jei tai yra dovana ar pavyzdys, vertė, bent minimali (kuri yra 1 Eur), turi būti nurodyta sąskaitoje. Jei muitinės pareigūnams kyla įtarimų dėl siunčiamų prekių vertės ar išsiaiškinus, jog ji nurodyta neteisinga, siuntos gali būti užlaikomos.

Eksporto deklaracija yra daroma visoms siuntoms, siunčiamoms ne į Europos Sąjungos šalis, naudojantis „Economy“ arba „Express“ paslauga, kai siuntos vertė yra didesnė nei 1000 Eur. Eksporto deklaracija siuntoms, kurių gabenimas, užsakytas per OMNIVA, kainuoja 35 Eur. Taip pat, vadovaujantis informacija, pateikta sąskaitoje, atliekamos siuntų muitinimo procedūros bei skaičiuojami mokesčiai pagal siuntos gavėjo šalies įstatymus.

Siuntų muitinimo procedūra bei mokesčiai priklauso nuo šalies, į kurią siunčiama įstatymų, siuntos vertės bei jos paskirties, todėl visada raginame pasidomėti, kokių dokumentų bei procedūrų reikės. OMNIVA į muitinimo procedūras kitoje šalyje nėra įtraukiama.

Visoms siuntoms taikomi skirtingi muito mokesčiai, pagal siunčiamų daiktų kategoriją. Tarifas kiekvienai kategorijai skiriasi.

Kiti importo mokesčiai ar pridėtinės vertės mokestis (PVM) siuntoms iš trečiųjų šalių gali būti taikomi, priklausomai nuo siuntos vertės bei siunčiamų prekių kategorijos. Daugiau informacijos galima rasti LR Muitinės internetinėje svetainėje https://lrmuitine.lt

Visoms siuntoms yra taikomi skirtingi muito mokesčiai, pagal siunčiamų daiktų kategoriją. Tarifas kiekvienai kategorijai skiriasi.

Kiti importo mokesčiai ar pridėtinės vertės mokestis (PVM) siuntoms iš Kinijos gali būti taikomi, priklausomai nuo siuntos vertės bei siunčiamų prekių kategorijos. Daugiau informacijos galima rasti LR Muitinės internetinėje svetainėje https://lrmuitine.lt

Šiuo metu muitai iš JAV siunčiamoms ne komercinio pobūdžio siuntoms nėra taikomi, kai siuntos vertė yra iki 150 eur. Siuntoms, kurių vertė yra didesnė nei 150 Eur., taikomi skirtingi muito mokesčiai pagal siunčiamų daiktų kategoriją. Tarifas kiekvienai kategorijai skiriasi. Muito mokestis iš JAV siunčiamoms prekėms taikomas, jei siunčiami alkoholio gaminiai, kvepalai ir tualetiniai vandenys, tabakas ir tabako gaminiai, nepriklausomai nuo jų vertės.

Kiti importo mokesčiai ar pridėtinės vertės mokestis (PVM) siuntoms iš JAV gali būti taikomi, priklausomai nuo siuntos vertės bei siunčiamų prekių kategorijos. Daugiau informacijos galima rasti LR Muitinės internetinėje svetainėje https://lrmuitine.lt