Draudžiami siųsti yra daiktai, prekės, medžiagos, kurių vežimas (įvežimas, išvežimas, gabenimas) yra uždraustas bent vienoje iš valstybių, į kurių teritoriją vykdomas vežimas (įskaitant alkoholį ir tabaką); taip pat didelės vertės daiktai, ir daiktai, kurių neįmanoma atkurti, rekonstruoti ir/arba pakeisti lygiaverčiais; daiktai, Tarptautinės civilinės aviacijos organizacijos (ICAO) priimtuose norminiuose teisės aktuose įvardyti kaip draudžiami siųsti. Daugiau informacijos rasite skiltyje „Draudžiami siųsti daiktai".

Visos siuntos privalo būti supakuotos. Priklausomai nuo siunčiamų daiktų, pakuotė turi būti: kartoninė dėžė, plastikinis siuntimui pritaikytas maišelis su burbuliniu užpildu, paminkštintas vokas, kurio matmenys ne mažesni nei 14 x 9 x 2 cm. (ilgis, plotis, aukštis) ir pan. Nesupakuotos siuntos nėra siunčiamos.

Kaip tinkamai supakuoti siuntą rasite čia.

Siuntą pakuokite taip, kad ją gabenant siuntos turinys išliktų nepažeistas. Tinkamas įpakavimas bei naudojamos užpildo medžiagos užtikrina, kad niekas siuntos viduje nesudužtų, nesulūžtų ar nesusigadintų.

Taip pat primename, kad siunta neturi kelti pavojaus terminalo darbuotojams, kurjeriams ir aplink esančioms siuntoms.

Adreso kortelė turi būti klijuojama ant viršutinės didžiausio ploto pakuotės plokštumos. Atkreipiame dėmesį, kad ji negali būti klijuojama ant pakuotės dviejų plokštumų sujungimo vietos.

Siunčiant siuntą paštomatu, maksimalūs siuntos išmatavimai yra 64 x 38 x 39 cm, o svoris – 25 kg.

Siuntos, kuri siunčiama paštomatu į Lenkijos nurodytą gavėjo paštomatą išmatavimai yra 64 x 38 x 39 cm, o svoris – 25 kg.

Verslo klientams, iš kurių yra surenkamos siuntos, vienos siuntos kraštinės ilgis gali siekti iki 270 cm, o svoris – iki 70 kg.

Siuntos, kurios viršija leistinus išmatavimus, yra apmokestinamos papildomomis priemokomis. Daugiau informacijosa rasite skiltyje „Apribojimai ir priemokos"  Tam tikrais atvejais, siuntos, kurios viršija registracijos metu nurodytus matmenis ir svorį, gali būti grąžinamos siuntėjui. Siuntos grąžinimas siuntėjui yra mokama paslauga. Siuntos grąžinimo kaina priklauso nuo jos sustabdymo vietos bei pasirinkto užsakymo metu vežėjo.

  • Maksimalus siuntos kraštinės ilgis 270 cm;
  • maksimalus vienos siuntos svoris – 70 kg;

Pakuojant siuntą:

  • dėžių ar pakuočių sandarinimui naudoti tik skaidrią lipnią juostą;
  • naudoti tvirtas ir tvarkingas kartono dėžes, siuntos supakuotos į kitokių medžiagų dėžes (metalo, medžio) bus stabdomos ir grąžinamos siuntėjui už papildomą mokestį.
  • naudoti vokus tik su specialiu burbuliniu užpildu;
  • siuntos pakavimas turi uždengti visą siuntos turinio paviršių saugiai ir tvirtai;
  • naudoti stačiakampio formos dėžes norint siųsti trikampio ar cilintro formos daiktus;
  • naudoti užpildo medžiagas jei siunčiamas itin trapus daiktas ar siuntos turinys itin mažas ir susidaro tarpai tarp daikto bei išorinės pakuotės. Užpildo sluoksnis ant dėžutės dugno turi būti ne mažiau kaip 5 cm.

Daugiau informacijos rasite skiltyje „Kaip paruošti siuntą".

Turi daugiau klausimų?

Užduoti rūpimus klausimus gali užpildęs kontaktų formą čia.