Muitinamos siuntos

Visos siuntos, siunčiamos ne į Europos Sąjungos šalis, yra kontroliuojamos muitinės. Europos Sąjungos šalyse siuntų muitinimo procedūrų nėra.

Visos siuntos ne į Europos Sąjungos šalis turi būti siunčiamos su sąskaita muitinei. Sąskaitoje pateikiama visa informacija apie siuntos turinį bei siuntos eksporto priežastį. Siunčiamų prekių aprašymas turi būti išsamus ir atitikti siuntos turinį. OMNIVA neatsako už papildomus siuntų mokesčius bei procedūras, atsiradusias dėl klaidinančios siuntos informacijos pateikimo muitinei.

Siuntų muitinimo procedūra bei mokesčiai priklauso nuo šalies į kurią siunčiate įstatymų ir nuo pačios siuntos vertės bei jos paskirties, todėl visada pasidomėkite, kokių dokumentų bei procedūrų reikės. OMNIVA į siuntų muitinimo procedūras kitose šalyse nėra įtraukiami.

Eksporto deklaracija

Eksporto deklaracija yra daroma visoms siuntoms, siunčiamoms: ne į Europos Sąjungos šalis, pasirinkus „Economy“ arba „Express“ paslaugą ir siuntos vertei esant 1000 Eur ir daugiau. Eksporto deklaracija siuntoms, kurių gabenimas užsakytas per OMNIVA, kainuoja 25 Eur. Importo deklaracija siuntoms, kurių gabenimas užsakytas OMNIVA platformoje, kainuoja 35 Eur.

EORI kodas

Kiekvienas siuntėjas, siunčiantis siuntas ne į Europos Sąjungos šalis, turi turėti Ekonominių operacijų vykdytojų registracijos ir identifikavimo (EORI) kodą. EORI kodas siuntėjui yra suteikiamas vieną kartą ir visam laikui. Užsiregistruoti EORI kodo gavimui galima artimiausioje LR teritorinėje muitinėje. Pasitikrinti EORI kodą galima čia.

Sąskaita muitinei

Kiekvienai siuntai, siunčiamai ne į Europos Sąjungos šalį, reikalinga sąskaita muitinei. Vadovaujantis informacija, pateikta sąskaitoje, atliekamos siuntų muitinimo procedūros bei skaičiuojami mokesčiai pagal siuntos gavėjo šalies įstatymus.
Norint išvengti siuntų užlaikymo muitinėje ir pristatymo vėlavimo, užtikrinkite, jog sąskaitoje pateikiate išsamią ir teisingą informaciją.

Siuntėjas ir gavėjas:

ir siuntėjo, ir gavėjo duomenys turi būti teisingi ir aiškūs. Prieš siųsdami siuntą, pasidomėkite, kokių siuntos gavėjo duomenų gali reikėti jo šalies muitinei. Priklausomai nuo siuntos gavėjo šalies, gali tekti pateikti siuntos gavėjo asmens kodą, PVM mokėtojo numerį ir pan.

Prekių aprašymas:

siunčiamos prekės aprašymas turi būti aiškus ir konkretus. Pateikite reikia visą informaciją: kas yra siunčiama, iš ko gaminys ar produktas pagamintas, koks kiekis yra siunčiamas. Venkite tokių aprašymų, kaip: dovana, pavyzdys, „sample“, „gift“, „goods“ ir pan.

Geras pavyzdys:

vaikiška lininė kepurė, odiniai vyriški batai ir pan.

Siuntos vertė:

siunčiami daiktai turi būti įvertinti. Net jei tai yra dovana ar pavyzdys, vertė, bent minimali, turi būti nurodyta sąskaitoje. Jei muitinės pareigūnams kyla įtarimų dėl siunčiamų prekių vertės, siuntos gali būti užlaikomos muitinėje. Visada nurodykite tikrąją siuntos vertę bei valiutą, kuria ji įvertinta.
Užsakant siuntų gabenimo paslaugas OMNIVA platformoje, sąskaitos muitinei sugeneruojamos automatiškai pagal užsakymo metu pateiktus duomenis.
Jei turite klausimų dėl siuntimo į užsienį ar reikia kitokios pagalbos, kreipkitės į OMNIVA klientų aptarnavimo specialistus.